شرکت تولیدی فوم پلیمر مشبک

TEL : 02155695753-021551555567-09125224005

  
  
  

همه چیز در مورد فوم پلی اتیلن

همه چیز در مورد فوم سرد

فوم سرد چیست؟

فوم پلی یورتان یا فومانعطاف پذیر ( Polyurethane Foam)
فوم های پلی یورتان که در صنعت  کار برد بسیاز دارد یک شاخه خاصی از آن به نام فوم سرد شناخته می شود. همچنین  پلی یورتان از نظر ساختار سلولی، فوم سرد در طبقه فوم های سلول باز جای می گیرد. در فوم های پلی یورتانی سلول باز، ساختار سلول های درون ماتریس پلی یورتان باز بوده و با یکدیگر ارتباط دارند و در هنگام اعمال فشار بر اینگونه نوع فوم، هوادر درون سلول ها جابجا شده و این خاصیت موجب انعطاف پذیری و نرمی فوم پلی یورتان می گردد. پهنگام برداشتن فشار یا وزن از روی فوم دوباره از طریق مجاری باز سلولی هوا به درون فوم بازگشته و به حالت اول برمی گردد. مواد اولیهاولیه فوم های سرد یا پلی یورتان مانند سایر انواع فوم پلی یورتان شامل پلی ال و ایزوسیانات می باشد. نوع ایزوسیانات به کار رفته در تولید فوم سرد از نوع ام دی آی (MDI) می باشد. در صنعت فوم های پلی یورتان  در کنار این فم  فم نرم و یا به عبارتی  فوم گرم نیز داریم که  بسیار انعتاف پذیر است و ایزوسیانات به کار رفته در تولید آن از نوع TDI می باشد. به دلیل حضور ماده سمی تولوئن در ساختار ایزوسیانات فوم گرم و نیاز به حرارت دهی مواداولیه در حین تولید میباشد، و برای نیروی تولید کننده برای افراد ی که در تولید این فومفعالیت دارند بسیار مضر است و بهمین علت در صنعت ترجیح داده می شودکه به تولید فوم سرد ساخته شود .  تزریق، قالبگیری و تولید فوم سرد فرایند تزریق فوم سرد هم به صورت اختلاط دستی و هم به صورت تزریق با دستگاه فشار بالا و فشار پایین متداول می باشد. البته در صنایع خودروسازی فرایند تزریق فوم سرد با روبات های اتوماتیک صورت می گیرد.

ماده اولیه یونولیت پروپان است و در پتروشیمی به شکل جامد در آمده

يونوليت چیست؟

یونولیت نام يك شركتی است در ايران  و اين ماده را تحت عنوان پلاستوفوم (پلي استايرن انبساطي) نامیدنده اند .

ضریب های عایق بودن

  ۱۰ سانتی متر یونولیت معمولی در برابر صدا ۴۲ دیزبل عایق است

 ۱۰ سانتی متر یونولیت معمولی در برابر گرما ۳۵ % عایق است

ویژگی های بلوک های پلاستوفوم :

۱) سبکی قطعه بلوکبه ابعاد

۲) کاهش ۳۰ درصدی حجم بتن

۳) کاهش مصرف فولاد

۴) کاهش مصرف تیرچه

۵) صرفه جویی در مصرف قالب بندی

كاربرد هاي پلاستوفوم چيست ؟

برخي از كاربرد هاي اين محصولات عبارت‌اند از:

۱) استفاده از ورق هاي پلاستوفومي تا ابعاد ۱۰۰ الی۲۰۰ سانتيمتر و ضخامتهاي گوناگون از ۴ تا ۱۰۰۰ ميليمتر به عنوان زمينه Background انواع تابلوها مانند تابلوي اعلانات و يا بسياري از مصارف دیگر ،

۲) انواع ورق و بلوك هاي پلاستوفومي در ابعاد گوناگون و ضخامتهاي متفاوت در بسته بندي هاي خاص، و شكل دهي بوسيله دستگاه برش به منظور تهيه كاردستي دانش آموزان دوره هاي ابتدايي و راهنمايي البته با نظارت مربيان مربوطه.

۳) ورق در ضخامتهاي گوناگون و يا دانه هاي فوم (گرانول) جهت ساخت اشكال ، انواع طرحها و حروف فارسي و انگليسي، ساخت ماكت ، تهيه تابلوهاي تبليغاتي و تزئيني و به عنوان فوم ريخته گري و فوم گُل‌سازي كه در درس حرفه‌وفن دوره راهنمايي تحصيلي خواهران و برادران و همچنين برخي رشته هاي كار و دانش دوره متوسطه استفاده هاي فراوان دارد.

۴) استفاده از ورق پلاستوفوم به عنوان عايق ساختمان و بلوك هاي سقفي پلاستوفومي به عنوان جايگزين بلوك هاي سيماني يا سفالي در صنعت ساختمان. عايق بودن در مقابل آب و رطوبت .

 

حاضرین در سایت

ما 7 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

همه چیز در مورد فوم سرد

تخفیف ویژه

فروش ویژه بهاره

فروش ویژه بهاره