شرکت تولیدی فوم پلیمر مشبک

TEL : 02155695753-021551555567-09125224005

  
  
  

خواص فیزیکی و شیمیایی پلی اتیلن ها

خواص فیزیکی و شیمیایی پلی اتیلن ها

خواص فیزیکی و شیمیایی پلی اتیلن ها

 

پلی‌اتیلن‌ها در واقع از گرمانرمها بوجود می آیند و از طریق \پلیمریزاسیون گاز اتیلن (C2H4) بدست می‌آیند. از طریق کاتالیست نمودن به روش پلیمریزاسیون این ماده می‌توان به خواص های مختلف همچونچگالی، شاخص های جریانی مذاب MFI، بلورینگی،  و  بصورت درجه ای و شاخه‌ای و شبکه‌ای شدن، میتوان وزن مولکولها  را در آنها کنترل کرد. پلیمرهای با وزن مولکولی پائین را به عنوان روان‌کننده(Lubricant) به کار می‌برند. پلیمرهای با وزن مولکولی متوسط واکس‌هایی امتزاج پذیر (مخلوط پذیر) با پارافین می‌باشند و نهایتاً پلیمرهایی با وزن مولکولی بالاتر از ۶۰۰۰ در صنعتپلاستیک بیشترین حجم مصرف را به خود اختصاص می‌دهند. پلی اتیلن شامل ساختار بسیار ساده‌ای است، به طوری که ساده‌تر از تمام پلیمرهای تجاری می‌باشد. یک مولکول پلی اتیلن زنجیر بلندی از اتم‌هایکربن است که به هر اتم کربن دو اتمهیدروژنچسبیده‌است.

پلی اتیلن سبک (چگالی پایین) عموماً پلی اتیلنی نرم‌تر و دارای بلورینگی کم تری است. این پلیمر معمولاً به صورت گلوله ای شکل به بازار عرضه شده و به طوری وسیع در کاربردهایی مصرف می‌شود که در آنها شفافیت، خنثی بودن، سهولت فرایند پذیری، پایداری و خواص خوب الکتریکی مد نظر است.

  • وقتی هیچ شاخه‌ای در مولکول وجود نداشته باشد آن رااتیلن خطی می‌نامند. پلی اتیلن خطی سخت‌تر ازاتیلنهای شاخه ای است اما پلی اتیلن شاخه‌ای آسانتر و ارزانتر ساخته می‌شود. ریخت و شکل این پلیمر بسیار کریستالی شکل است. پلی اتیلن خطی محصول نرمالی با وزن مولکولی ۲۰۰۰۰۰–۵۰۰۰۰۰ است که آن را تحت فشار و دماهای نسبتاً پائین پلیمریزه می‌کنند. چگالی آن بین ۹۴۱/۰ تا ۹۶۵/۰ است و آن را بیشتر به وسیلهٔ فرایند مشکلی که پلیمریزاسیون زیگلر ناتا نامگذاری  می‌شود، تهیه می‌کنند. شکل این پلی اتیلن را می توانید در جستجو های خود بیابید.
  • پلی اتیلنی نیز وجود دارد که چگالی آن مابین چگالی این دو پلیمر است یعنی در محدودهٔ ۹۲۶/۰ تا ۹۴۰/۰؛ و آن رانیمه سنگین  یا پلی اتیلن متوسط می‌نامند.

پلی اتیلن هایی با وزن مولکولی بالا بین ۳ تا ۶ میلیون را پلی اتیلن با وزن مولکولی بسیار بالا می نامند و با پلیمریزاسیون کاتالیست متالوسن تولید می‌کنند. مادهٔ مزبور فرایند پذیری دشوارتری برخوردار بوده ولی خواص آن عالی است. هنگامی که از طریق تشعشع یا استفاده از مواد افزودنی شیمیایی، این پلیمر تماماً شبکه‌ای شود، پلی اتیلن یاد شده دیگر گرما نرم نخواهد بود. این ماده با پخت حین قالب گیری یا بعد از آن یک گرما سخت واقعی با استحکام کششی، خواص الکتریکی و استحکام ضربهٔ خوب در دامنهٔ وسیعی از دماها خواهد بود. از آن برای ساخت فیبرهای بسیار قوی استفاده می‌کنند تا جایگزین کولار (نوعی پلی آمید) در جلیقه‌های ضد گلوله کنند؛ و همچنین صفحات بزرگ آن را می‌توان به جای زمین‌های اسکیت یخی استفاده کرد

حاضرین در سایت

ما 5 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

همه چیز در مورد فوم سرد

تخفیف ویژه

فروش ویژه بهاره

فروش ویژه بهاره