شرکت تولیدی فوم پلیمر مشبک

TEL : 02155695753-021551555567-09125224005

  
  
  

تولید انواع اسفنج

تولید انواع اسفنج

تولید انواع اسفنج

تولید اسفنج های مبلمان

  

شما هنگامی که برای خرید فوم میروید  و  قصد خرید مبلمان را دارید  به نوع فوم و جنس آن نیز توجه میکنید  و متوجه  می شوید فوم و اسفنح بکار رفته  در مبل تاثیر زیادی در طول عمر تشک های مبل و قیمت  های آن دارد.

بشرکت پلی فوم البرز قصد دارد تا با قرار دادن اطلاعات  درباره انواع فوم  ها و اسفنج ها و زیرسازی های نشیمن مبل به شما عزیزان ارائه کند. اول تعریف هر کدام از انواع فوم و اسفنج ها  و بعد کاربرد آنها سپس فوم های مرغوب را معرفی میکنیم .

اسفنج چیست :

همان ابر معمولی هست که همه می شناسند، که در  ضخامت های مختلف  موجود است  که در  بعضی  از مبلمان ها و  در نقاط محتلف آنها بکار میرود بعنوان مثال در دسته های مبل و پشت مبل اسفنج های نازک قرار داده می شود. در کف مبلمان نیز  اسفنج هایی موسوم به اسفنج 30 کیلویی یا اسفنج یورتان استفاده می شود که منظور از 30 کیلویی  دانسیته (چگالی) اسفنج می باشد. هر چقدر چگالی اسفنج بالاتر باشد در قسمت کف طول عمر آن بیشتر خواهد بود. یورتان هم نوعی اسفنج هست که در حال حاضر جزء برند های معتبر در زمینه کف مبلمان می باشد.

 

 

فوم:

ااین نوع فوم از ترکیب مواد شیمیایی مخصوصی با نسبت مشخصی تولید میشود و  انواع مختلفی دارد و در انواع مبلمان و صندلی های خودرو  بکار میرود . و با کیفیتهای متنوعی نیز تولید می شود . و از لحاظ مقاومت نیز نسبت به اسفنج های معمولی طول عمر بیشتری دارند. فوم هایی که در ساختار مبلمان استفاده می شوند. انواع مختلفی دارند از قبیل  فوم گرم، فوم سرد، فوم ویژه  و فوم ها نیز در ضخامت های 10 -20-30 سانتی متر  تولید می شوند .

 فوم گرم  در دمای بالای کوره پخته می شود. فوم گرم نسبت به اسفنج برای استفاده در کف مبلمان  بهتر هست. خاصیت بارز فوم گرم سفت بودن آن هست که البته این خاصیت به مرور بر اثر استفاده کم می شود و فوم نرم تر می شود. خاصیت ارتجاعی فوم گرم به مرور کمتر می شود و بعد از چند سال به قول معروف جا می اندازد.

فوم سرد:

فوم سرد هم به دلیل استفاده از حرارت غیرمستقیم یا دمای کمتری تولید میگردد و  در  دمای کم فرصت بیشتری برای  شکل گیری مولکولهای این فوم می دهد و به همین دلیل حالت ارتجاعی این فوم نسبت به فوم گرم بیشتر بوده و  نرم تر از فوم های گرم می باشد. معمولا برای مبلمان راحتی در قسمت کف از فوم سرد استفاده می شود که به دلیل نرم بودن راحتی بیشتری دارد و طول عمر آن نسبت به فوم گرم بیشتر هست. یعنی مدت زمان بیشتری طول می کشد تا حالت ارتجاعی خود را از دست بدهد. ضمن اینکه معمولا تولیدکنندگانی که از این فوم برای مبل استفاده می کنند آن را 18 ماه ضمانت می کنند.

فوم ویژه:

خواص فوم گرم و سرد را همزمان داشته و از لحاظ نرمی و سفتی بین سرد و گرم می باشد. جدیدا برای بعضی مبلمان راحتی و استیل  استفاده می شود.

قالب فوم (عدسی یا تخت):

منظور شکل ظاهری فوم هست که می تواند بصورت دو طرف تخت یا یک طرف تخت و یک طرف به حالت محدب باشد  که به این شکل فوم عدسی گفته می شود.

 

 

الیاف ویسکوز:

رشته های نازکی از مواد پلی استری که به شکل ساده و یا حلقه ای و کروی تولید شده و در داخل کوسن ها و تشک های کف و  بالشتک های پشتی مبلمان استفاده می شود. از نکات مثبت ویسکوز نرمی و راحتی فوق العاده آن می باشد. ولی برای کف کمتر توصیه می شود، به دلیل اینکه حالت ارتجاعی کمتری نسبت به فوم و اسفنج داشته و به راحتی بر روی تشک جای نشیمن باقی می ماند

حاضرین در سایت

ما 5 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

همه چیز در مورد فوم سرد

تخفیف ویژه

فروش ویژه بهاره

فروش ویژه بهاره